Vans Slip-On alebo “Vans #98”

Publikované 10.07.2019 v sekcii Obuv
Vans Slip-On alebo “Vans #98”

Pôvodne známe ako “Vans #98” sa neskôr medzinárodne uchytili ako Vans Classic Slip-On a našli si svoje miesto na skate a BMX scéne koncom 70tych rokov. Dnes Slip-Ony naďalej vládnu ako najznámejšia silueta značky. Našim cieľom je preskúmať, či áto jednoduchá, ale epochálna silueta značky - ktorá zjavne obstála v skúške času až do súčasnosti - môže pokračovať ako inšpirácia do budúcnosti.

Vans #98

Tento štýl bol zavedený v roku 1977 a rýchlo sa stal riešením na orázku, čo sa môže bez pochyby nosiť tak, aby sme boli chránení voči risku skate a BMX, ktoré tieto športy prinášajú. Pre týchto jazdcov to nebolo veľkým prekvapením, a to všetko vďaka jeho desiatky ročným skúsenostiam. Spoločnosť nemala ďalší model, ktorý by rezonoval v ušiach skaterov viac, ako Slip-Ony.
Povesť spoločnosti Vans, ako výrobcu obuvi, v značnej miere pokračovala. Kvôli svojej konštrukcii a waffle podrážke, nastavili latku dosť vysoko. Toto bolo cieľom Paula Van Dorena - zakladateľa spoločnosti, a jeho dvoch bratov, ktorí mu pomohli spoločnosť znovu naštartovať v ’66. Nečakali však, že táto ich malá rodinná firmička môže ovyplyvniť životný štýl. Zo značky, ktorá si zo začiatku získala hlavne srdcia skaterov a jazdcov BMX, sa teraz stala ikona, ktorá ovplyvňuje každého, od Disney nadšencov, cez streetwear, dokonca ovládla aj začiatky iných značiek. Slip-On vďaka svojmu marketingu rýchlo získal popularitu, a nemuseli ste jazdiť ani BMX ani skate, aby ste mali nutkanie si ich kúpiť a mať jedny aj vo svojom šatníku. Zaujímavosťou je, že tento checkerboard dizajn vznikol, keď Paul Van Doren zbadal deti, ako si maľujú podrážku na svojich Vans topánkach. Neskôr sa to snažil napodobniť, no tento vzor nakoniec umiestnil na pláteny vrch topánky.

zloženie vans slip on

Každá topánka je vyrobená z 18 jednotlivých kusov, ktoré sú zošité, zlepené a tepelne spracované, tak aby vytvorili #98. V podstate Slip-On má tri hlavné hroné časti: plátený zvršok, plátené boky a oblasť päty. Všetky tieto tri časti ponúkajú možnosť využiť rôzny dizajn, vzory s nekonečným množstvom rôznych možností štýlu, ktoré si môže každý prispôsobiť. Zoberme si za príklad Steva Van Dorena. Slip-On stále zostáva jeho najobľúbenejším štýlom, pričom takmer každá verzia, ktorú vlastní, je sprispôsobená výlučne pre neho.

vans slip-on pro

Tu máme pár limitiek:
Vans x HARRY POTTER

Vans x RALPH STEADMAN

Vans x NINTENDO

Vans x STAR WARS

Vans x MICKEY MOUSE

Vans x SIMPSONS

Vans x HERMÉS
Vans x METALLICA

vans slip-on Harry Potter

vans slip-on Nintendo

vans slip-on SIMPSONS

 

Zdroj: text - K.D. foto - Vans, google

Prihlás sa na odber noviniek a získaj kopec výhod

  • Dozvieš sa ako prvý(á) o nových produktoch v našom eshope.
  • Dozvieš sa ako prvý(á) o najnovších akciách a zľavách.
  • Získaš zľavy a špeciálne akcie iba pre ľudí, ktorí sú na tomto mailing liste.

Páčil sa ti článok?